Зміст і структура психологічної готовності до фахової рієлторської діяльності

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Наталія Бєлік

Анотація

Метою статті є окреслення змісту і структурних складових психологічної готовності до професійної діяльності рієлтора.


На основі аналізу останніх досліджень та публікацій, присвячених проблемі професійного розвитку фахівців різних видів трудової діяльності, здійснено спробу визначити зміст психологічної готовності до професійної діяльності, пов’язаної з фахом рієлтора. Зокрема, охарактеризовано три основні методологічні підходи до сучасного трактування поняття психологічної готовності до діяльності фахівця: структурно-функціональний, особистісний, особистісно-діяльнісний. Виокремлено складові психологічної готовності до праці фахового рієлтора, а саме: когнітивну, особистісну, комунікативну.


У результаті емпіричного дослідження визначено структурні складові психологічної готовності до роботи рієлтора, а саме: а) особистісні (орієнтація на свободу, орієнтація на результат, екстраверсія, досягнення особистого успіху, самоконтроль, практичність, емоційна стійкість, універсалізм, самостійність); б) когнітивні (зміст роботи, фактори пізнання результатів поведінки та пізнання класів поведінки, розвиток соціального інтелекту загалом); в) комунікативні (самовладання, спрямованість на досягнення компромісу). Встановлено, що психологічна готовність як первинна фундаментальна умова успішного виконання рієлторської діяльності має різну міру сформованості у фахівців залежно від стажу їхньої роботи в професії. Проте значуща вираженість змістових складових в усіх досліджуваних групах свідчить про те, що саме ці якості є визначальними в професійній діяльності рієлтора. Зміст психологічної готовності складають такі параметри компонентів: особистісний, комунікативний, когнітивний.


Перспективи практичного застосування результатів пов’язані з актуальними проблемами переорієнтації фахівців відповідно до вимог часу; практичною організацією підготовки (навчання і перенавчання) майбутніх фахівців рієлторської діяльності; урахуванням і корекцією стильових і типологічних особливостей рієлторів; добором обдарованих фахівців для виконання рієлторської роботи на сучасному ринку праці.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Бєлік, Н. (2020). Зміст і структура психологічної готовності до фахової рієлторської діяльності. Проблеми політичної психології, 23(1), 126-145. https://doi.org/10.33120/popp-Vol23-Year2020-49
Розділ
Articles
Біографія автора

Наталія Бєлік

аспірат Університету сучасних знань,

м. Київ, Україна